Неділя, 05.05.2024
Управління праці та соціального захисту населення Городенківської РДА
Меню сайту
Пошук
Опитування
Оцініть сайт управління
Всього відповідей: 55
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації

З 1 січня 2009 року відповідно до Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 12.11.2008р. №1015 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 09.10.2006р. №1404 та від 29.11.2006р. № 1652” Про порядок забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і формування відповідного державного замовлення.

Цей порядок визначає:

  • механізм безоплатного забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації;
  • порядок виготовлення, поставки і ремонту технічних та інших засобів реабілітації.

Під технічними засобами реабілітації вважаються:

  • протезно-ортопедичні вироби;
  • ортопедичне взуття і спеціальний одяг;
  • засоби пересування (коляски, палиці, милиці, стоїки);
  • спеціальні засоби для обслуговування, догляду, орієнтування.

В новому Порядку є суттєві зміни від попереднього. Основним є те, що раніше за забезпеченням засобами реабілітації, в тому числі і засобами пересування, могли звертатися всі пенсіонери при наявності необхідної медичної довідки, незалежно від того, чи встановлена їм група інвалідності. Новий Порядок передбачає видачу цих засобів лише громадянам, які мають групу інвалідності, дітям-інвалідам, та дітям до 18 років за наявності медичного висновку та довідки ЛКК про необхідність забезпечення конкретним засобам реабілітації чи пересування .

Видачу засобів реабілітації здійснює районне управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання інваліда. 

Інваліди забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації за рахунок коштів державного бюджету, тобто безкоштовно.

Для взяття на облік інваліду необхідно подати до районного управління праці та соціального захисту населення такі документи:

  1. Заява;
  2. Копія висновку МСЕК про встановлення інвалідності для інвалідів (для дітей-інвалідів та дітей до 18 років - висновок ЛКК);
  3. Індивідуальна програма реабілітації ( для інваліда та дитини-інваліда) або висновок ЛКК щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (для інших осіб);
  4. Копії:
    1. посвідчення, яке підтверджує статус особи, що має право на пільги відповідно до законодавства;
    2. паспорта 1, 2, 11 стор.;
    3. ідентифікаційного коду;

Якщо звертається законний представник інваліда чи іншої особи, разом з документами інваліда він має надати особистий паспорт та документ, що засвідчує його повноваження, як законного представника.

Порядком передбачено, що інвалід, який отримав в управлінні праці та соціального захисту населення засіб реабілітації, але в подальшому він йому став не потрібний, або в разі смерті інваліда, інвалід або його родичі повинні обов'язково повернути цей засіб в управління праці та соціального захисту населення у разі, якщо термін експлуатації цього засобу ще не скінчився.

Терміни експлуатації технічних засобів реабілітації:

  • інвалідних візків вуличних - 3 роки;
  • кімнатних візків - 4 роки;
  • ходунків - рамок - 4 роки;
  • палиць - 2 роки;
  • милиць - 3 роки.

Після закінчення терміну експлуатації засобу реабілітації громадянину необхідно звернутися до управління для одержання нового засобу реабілітації.




Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Корисні посилання
Українське інформаційне агенство
Copyright Руслан Шевага© 2024
Безкоштовний хостинг uCoz